Meble technorattanowe to nowoczesne podejście do urządzania ogrodu. Różnią się bardzo od mebli tradycyjnych takich jak wiklinowe czy drewniane. Są to różnice na plus. Nie odbiegają także walorami estetycznymi. Bardzo ładnie się prezentują i można je wkomponować w ogrody w różnych stylach. Na czym polega tajemnica sukcesu mebli technorattanowych?

Skąd pochodzi technorattan?

Jest to materiał wyprodukowany sztucznie.  W odróżnieniu od rattanu występującego naturalnie. Oryginalny rattan to palma egzotyczna rosnąca w strefie subtropikalnej. Jest wykorzystywany szeroko do produkcji mebli, dzięki swoim fizycznym właściwościom. Pod wpływem pary wodnej staje się bardzo plastyczny. Wykorzystuje się to w projektowaniu mebli. Stąd ciekawe i nietypowe wzornictwo mebli rattanowych. Pozwala także na łatwe barwienie, dzięki temu meble rattanowe występują w różnorodnej kolorystyce. Podobieństwo technorattanu jest zewnętrzne. Imituje on plecionkę z wikliny. Poza walorami estetycznymi posiada odmienne właściwości, które są bardzo korzystne w procesie użytkowania.

Co to jest technorattan?

Odpowiedź na to pytanie należy rozpocząć, jaka jest genealogia tej nazwy. Chodzi o rattan, czyli o roślinę egzotyczną, która jest gatunkiem palmy rosnącej na obszarze podrównikowym. Wykorzystuje się ją podobnie jak rodzimą wiklinę. Rattan staje się bardzo plastyczny pod wpływem pary wodnej i dlatego można nadać mu dowolną formę. Dlatego meble wykonane z rattanu posiadają bardzo bogate wzornictwo oraz kolorystykę. Są wykorzystywane do meblowania salonów czy pokojów wypoczynkowych. Doskonale nadają się także na tarasy.

Właściwości technorattanu

Ten materiał charakteryzują same pozytywne cechy. Warunek jest jeden, żeby go kupić po prostu musi się podobać. Łatwiej się przekonać do tych mebli, jeśli zobaczymy je na żywo i usiądziemy w nich wygodnie. Poczujemy się z pewnością dużo bardziej zachęceni niż poniższym opisem. Technorattan to tworzywo sztuczne. Nie należy jednak mylić go z tanio wyglądającym plastikiem. Składa się z włókien polietylenowych, które są praktycznie niezniszczalne. Tak więc warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego zestawu, ponieważ posłuży nam on wiele lat.

Plusy mebli technorattanowych

Niewątpliwą zaletą jest to, że jest to materiał o bardzo wysokiej jakości. Charakteryzuje się dużą odpornością mechaniczną, dzięki czemu tych mebli nie można uszkodzić, stłuc czy porysowac. Jeśli spadnie na niego grad, który występuje normalnie w Polsce, wtedy nie zniszczy takich mebli. Generalnie są odporne na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, niska temperatura, ostre nasłonecznienie. Są także lekkie, przez co można je łatwo przenieść w wybrane miejsce. Nie musimy ich stawiać w jednej idealnej lokalizacji. Raz mogą stać na tarasie, a raz w ogrodzie.

 Ile kosztują?

Najprostsze krzesło można kupić za 89 zł. Jest to np. krzesło Caffe, którego siedzisko i oparcie jest technorattanowe, a konstrukcja metalowa.  Większe zestawy dla 4 osób zaczynają się od 629 zł. W cenie zawarty jest także kwadratowy lub okrągły stolik.