Każdy posiadacz ogrodu i tarasu powinien dobrze przemyśleć jak go urządzić i umeblować, żeby było to zarówno praktyczne, jak dekoracyjne.

Najpierw należy przeanalizować własne potrzeby, zwyczaje i upodobania. Jeżeli planujemy urządzać w ogrodzie przyjęcia lub jeść tam rodzinne obiady dobrze jest zaopatrzyć się w duży stół obiadowy i wygodne krzesła. Popularne są zestawy mebli obiadowych wykonanych z metalu, na przykład aluminium – są odporne na warunki atmosferyczne i można je pozostawić na dworze też zimą lub w czasie deszczu. Jeżeli posiadamy zadaszony taras możemy sobie pozwolić na meble drewniane. Drewno jest niezwykle dekoracyjne i eleganckie jednak wymaga odpowiedniej konserwacji i zabezpieczenia przed deszczem.

Zestaw metalowych mebli obiadowych dla 8 osób Garden Point, fot. Ogrodosfera.pl

Popularne są też zestawy mebli technorattanowych – te charakteryzują się zarówno elegancją, wygoda jak i dużą odpornością na warunki pogodowe. Na rynku można znaleźć zestawy złożone z wygodnych sof lub narożników, foteli i wysokich stołów obiadowych. Meble te są zazwyczaj wyposażone w miękkie poduszki – te jednak należy chować podczas deszczu.

Wygodny narożnik z technorattanu z wysokim stołem obiadowym i pufami, fot. Ogrodosfera.pl

Jeżeli jednak preferujemy korzystać z tarasu czysto wypoczynkowo warto wybrać meble, na których można się wygodnie położyć lub rozsiąść. Tutaj rozwiązaniem mogą być leżanki lub huśtawki ogrodowe. Poza klasycznymi huśtawkami można znaleźć także takie z siedziskiem rozkładanym do pozycji leżącej.

Wyjątkowo popularnym ostatnio meblem wypoczynkowym są fotele wiszące. Występują w różnych kształtach i z różnych materiałów. Możemy znaleźć fotele wiszące na drewnianej podstawie lub fotele „kokony” wykonane z plecionki technorattanowej. Wszystkie modele wyposażone są w miękkie poduszki. Te bujane siedziska to idealne miejsce do wypoczynku lub lektury. Będą dekoracyjnym dodatkiem zarówno na taras, balkon jak i do wnętrza domu.