Na rynku mamy bardzo duży wybór mebli wykonanych z różnych materiałów. Bardzo uniwersalne i jednocześnie są meble drewniane. Jednak nie wszyscy szukają sprawdzonych rozwiązań. Dobrą opcją jest dla nich technorattan – nowoczesne tworzywo sztuczne. Sprawdźmy czym charakteryzują się obydwa rozwiązania.

Plus i minusy technorattanu

Meble tchnorattanowe są doskonałe do wykorzystanie plenerowego. Technorattan to tworzywo sztuczne, którego plecionka imituje rattan czyli palmę egzotyczna, która rośnie w strefie subtropikalnej. Do jego zalet należy wysoka odporność na czynniki atmosferyczne. Tak więc nie zaszkodzi mu grad, deszcz czy wysoka temperatura. Jego kolory również się nie odbarwiając pod wpływem słońca. Dodatkowym atutem jest to, że są odporne na zabrudzenia i łatwo je wyczyścić. Wystarczą zwykłe środki myjące. Dlatego będą świetnie nadawały się dla osób, które zamierzają  w ogrodzie organizować przyjęcia, grille czy spotkania ze znajomymi. Nie jest im straszny tłuszcz, wino czy kawa. Za tyle zalet trzeba odpowiednio zapłacić.

Wady i zalety mebli drewnianych

Drewniane meble ogrodowe są z pewnością bardzo uniwersalne. Mamy pewność, że będą dobrze komponowały się z otoczeniem ogrodu. Ważne jest jednak, żeby o nie odpowiednio dbać i poznać zasady prawidłowej konserwacji. Regularne zabiegi spowodują, że meble będą trwałe i ładne. Wiele osób jest zachwyconych walorami estetycznymi drewna. Upływ czasu mu nie szkodzi, jeśli będziemy je odpowiednio impregnować. Nie powinno to być dużym problemem dla osób, które lubią spędzać czas w ogrodzie oraz są miłośnikami ogrodu.

male drewno

Meble drewniane są bardzo stabilne oraz ciężkie. Dlatego trudniej je przenieść i jednocześnie trudniej przypadkowo przewrócić, dzięki czemu będą bezpieczne przy silnym wietrze oraz nie będą się przemieszczać w sposób niekontrolowany.  Z pewnością takich mebli nie będziemy często przenosić. Stąd warto przewidzieć stałe miejsce, gdzie je postawimy. Idealny będzie zadaszona weranda czy altana. Dzięki temu ochronią one meble przed zamoknięciem. Dodatkowo podłoga odizoluje drewno do wilgoci z podłoża.

Ceny mebli

Zarówno meble technorattanowe jak również ładne zestawy mebli drewnianych nie są tanie. Pojedyncze krzesło wykonane z metalu  z siedziskiem i oparciem technorattanowym kosztuje od 89 zł. Za komplet  Zestaw Bali Mono, który składa się z 4 wygodnych krzeseł oraz stolik trzeba zapłacić od 630 zł w górę. Dodatkowym atutem jest to, że nie ma konieczności późniejszego konserwowania mebli technorattanowych. Nie trzeba ich specjalnie pielęgnować. Poduszki, w które z reguły są wyposażone fotele czy sofy, są wykonane z poliestru, dzięki czemu łatwo je wyprać. Cały zestaw długo więc będzie wyglądał jak nowy.
Za jedno z najprostszych krzeseł drewnianych Cortina zapłacimy 192 zł.  Bardziej wyrafinowane i dekoracyjne krzesło ogrodowe Praga kosztuje 293 zł. Ładny stół królewski na stalowych ozdobnych nogach to wydatek rzędu 320 zł. Za prosty, ale ozdobny zestaw zapłacimy 760,00 zł. Jest to nap. Zestaw Classic, który prezentuje się nowocześnie i elegancko. Wykonany jest ze świerku skandynawskiego zaimpregnowanego ciśnieniowo, co wpłynie na wieloletnią trwałość mebla. Komplet składa się z dwóch ław oraz stołu.