Meble ogrodowe pełnią wyjątkową funkcję w ogrodzie. Będziemy w nich odpoczywać. Należy zrobić wszystko, żeby zapewnić sobie do tego idealne warunki. Meble ogrodowe powinny także dobrze wglądać. Dobrze czyli jak? Sprawdź w artykule jak wybrać idealne meble, które ozdobią twój ogród i pomogą Ci się zrelaksować.

Praktycznie

Idealny mebel dla niektórych osób to z pewnością meble funkcjonalne i praktyczne. Warto wziąć aspekt użytkowania meble w plenerze, jakim jest łatwość zabrudzenia ich powierzchni. Dotyczy to zwłaszcza elementów zrobionych z tkanin, które często dekorują meble np. poduszki poliestrowe. Producenci zapewniają jednak, że łatwo je wyprać. Meble technorattanowe są z pewnością najbardziej trwałe. Nie musimy się obawiać, że je uszkodzimy. Są odporne na grad, deszcz, skrajne temperatury. Ich kolory nie wybledną pod wpływem słońca. Wino czy  tłuszcz także im nie zaszkodzi. W przypadku drewna jest podobnie, natomiast trzeba uważać ze stawianiem gorących płynów na ich powierzchniach. Niektóre osoby będą sobie ceniły takie meble, które nie ważą zbyt dużo. Z pewnością takie meble można łatwo przestawić. Raz mogą stać w ogrodzie wśród zieleni albo przy basenie. Innym razem np. w deszczową pogodę możemy je rozstawić na tarasie. Ich przenoszenie nie będzie problematyczne. Takie cechy mają meble technorattanowe. Meble drewniane mają przeciwne właściwości. Są cięższe. Dzięki temu są bardzo stabilne i nie przewróci ich wiatr. Natomiast lepiej jest, kiedy znajdziemy dla nich stałe miejsce.

balkon4
Stylowo w ogrodzie

Jeśli inwestujemy w  wyposażenie ogrodu, chcemy żeby ono było stylowe. Nasi goście powinni poczuć zachwyt, kiedy zagłębią się w zieleń. Po spacerze chętnie zaprosimy ich na odpoczynek do altany, w której można wygodnie się rozsiąść. Meble ogrodowe powinny wpasować się do wyglądu  takiej altany, a jeśli stoją na tarasie powinny być spójne z aranżacją otoczenia, np. podłogą tarasu, elewacją domu czy jego ogrodzeniem. Altana będzie .idealna dla mebli drewnianych, które warto chronić przed częstymi opadami deszczu, a na zimę zabezpieczyć je przed śniegiem i niskim temperaturami.
Meble drewniane są bardzo estetyczne. Ale to nie jedyne ładnie wyglądające meble. Do wyboru mamy modne meble technorattanowe albo metalowe. Z reguły dobiera się do nich poduszki lub miękkie narzuty. Z takimi dekoracjami mogą prezentować się bardzo designersko. Będą idealne do ogrodów miejskich, do ogródków gastronomicznych czy ogrodów nowoczesnych.

Budżet

Najlepiej od początku zastanowić się, ile zamierzam zainwestować w meble do naszego ogrodu. Rozpiętość cen jest bardzo duża. Zależy od tego z jakiego materiału są wykonane, jaka jest jakość wykonania, kształt i kolory mebli oraz wielkość zestawu. Najbardziej ekonomiczną opcją są meble z plastiku. Łatwo je jednak połamać i nie prezentują się efektownie, ale mogą być rozwiązaniem przejściowym, jeśli w przyszłości planujemy zakupu solidniejszego i ładniejszego zestawu. Zarówno na meble technorattanowe czy drewniane należy przygotować kilkaset złotych. Za 600 zł można kupić 4 krzesła i stolik, albo dwie ławki drewniane ze stolikiem.