Meble drewniane posiadają wspaniałe możliwości aranżacyjne i są bardzo estetyczne. Do tego są bardzo trwałe, zwłaszcza te wykonane z gatunków egzotycznych takich jak eukaliptus czy teak. Dlatego łatwo zrozumieć fenomen dużego zainteresowania meblami drewnianymi, które nie słabnie pomimo konkurencji ze strony mebli technorattanowych czy aluminiowych. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Punktem wyjścia jest to czego potrzebujemy najbardziej. Być może zabiegi impregnacyjne, które zaleca się przeprowadzać na meblach drewnianych, nie będą dla nas uciążliwie. Wiele osób lubi spędzać czas  na dworze na prostych pracach technicznych oraz  majsterkować w ogrodzie. W artykule przedstawiamy propozycje zestawów wykonanych z drewna.

1.Zestaw Classic.

W cenie 760 zł otrzymujemy dwie ławki z oparciem oraz prostokątny stolik. Nogi oraz elementy zdobiące są wykonane z metalu, zabezpieczonego przed korodowaniem. Zestaw prezentuje się bardzo efektownie oraz wytwornie. Detale konstrukcji są dopracowane bardzo precyzyjnie, co przekłada się na ogólny efekt. Zestaw Classic został wykonany z drewna świerku skandynawskiego zaimpregnowanego odpowiednio na etapie produkcji.

 2. Zestaw Królewski z podłokietnikiem

Jest to godny zainteresowania zestaw ze względu na cenę oraz jakość wykonania. Składa się dwóch ławek ogrodowych, dwóch krzeseł oraz stołu. Całość prezentuje się bardzo stylowo. Konstrukcja mebli stanowi połączenie drewna świerku skandynawskiego  i szarego żeliwa. Oczywiście każdy element został dokładnie zaimpregnowany.  Cena zestawu w sklepie internetowym to 1 313,00 zł

drewno3

3. Zestaw Akacjowy

Występuje w kilku propozycjach cenowych. Za kwotę 2099 zł kupimy zestaw, który składa się     z prostokątnego stołu oraz  6 krzeseł. Wykonany jest z drewna akacji egzotycznej, które cechuje się bardzo dużą odpornością na opady atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Komfort wypoczynku dodatkowo zwiększa możliwość regulowania krzeseł aż w 5 pozycjach oraz stołu z otworem na parasol. Razem stanowią bardzo funkcjonalną całość. Każdy mebel można złożyć, dzięki czemu łatwo je przechować w okresie zimowym. Meble wspaniale będą pasowały jako meble do altany jak również na taras. Stół posiada dużą powierzchnię, przy której może komfortowo biesiadować 6-8 osób.

4. Zestaw Verona

Cena zestawu to 7 800,00 zł. Wygląda imponująco, wprawi w zachwyt najbardziej wymagającego klienta. Sekret tego kompletu tkwi w tym, jak go zaprojektowano. Zastosowano drewno, które jest tradycyjnym materiałem. Natomiast nadano mu formę nowoczesną i nowatorską. Nie ma tutaj ani jednego typowego mebla, który można by znaleźć w typowych zestawach. Oczywiście każdy mebel spełnia swoje funkcje.  Komfort użytkowania mebli zwiększa jakość zastosowanych materiałów. Mianowicie poduszki wykonano z materiału Dralon, który jest odporny na warunki atmosferyczne. Dodatkowo paleta barw jest bardzo obszerna, więc można dostosować poduszki do każdego ogrodu. W skład kompletu wchodzą stół Verona, sofa Verona oraz fotel.     Każdy mebel można także kupić oddzielnie i można skomponować własny zestaw.